ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW S.A. Sponsorem 58. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

08.05.2019

11 maja 2019 r. rozpoczyna się 58. edycja jednego z najważniejszych oraz najbardziej cenionych wydarzeń muzycznych w całej Europie - Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Sponsorem Festiwalu już po raz kolejny jest firma ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW S.A.


Tradycja muzycznej uczty w Łańcucie swoimi początkami sięga roku 1961. Od wielu lat jest stałym punktem w kalendarium miłośników muzyki z całego świata. O renomie Muzycznego Festiwalu w Łańcucie mogą świadczyć nazwiska artystów, którzy dotychczas zaszczycili go swą obecnością. Są wśród nich m.in: Adam Harasiewicz, Rafał Blechacz, Joseph Malovany, Mischa Maisky, Shlomo Minz, Andreas Scholl, legendarny tenor – Jose Carreras, Kate Liu czy Julian Rachlin. Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem i za każdym razem przyciąga kilkutysięczne rzesze słuchaczy. 

Tegoroczny Festiwal trwać będzie od 11 do 26 maja. Na inaugurację zaprezentuje się The King’s Singers - jedna z najsławniejszych formacji wokalnych na świecie. Zespół, świętujący jubileusz 50-lecia, wykona między innymi utwory Jacksona Hilla, Harolda Arlena czy Boba Chilcotta.

Drugiego dnia Festiwalu wystąpi Krzysztof Jabłoński, który zagra Chopina i Moniuszkę. Z kolei Andrzej Jagodziński przypomni twórczość Krzysztofa Komedy. Kolejne gwiazdy Festiwalu to rumuńscy artyści - pianistka Mara Dobresco oraz wiolonczelista Andrei Kivu, a także Soqquadro Italiano i zjawiskowy Vincenzo Capezzuto, śpiewający altem.
W Filharmonii Podkarpackiej Artyści Opery Lwowskiej zaprezentują "Jezioro łabędzie".

Festiwalowe koncerty odbędą się też w Bazylice w Leżajsku, gdzie zabrzmi monumentalna Msza h-moll Bacha, a także na Zamku w Krasiczynie, gdzie podczas koncertu z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki zaśpiewają artyści polskich scen operowych. W Sali Balowej wystąpią również: skrzypek Bartłomiej Nizioł, gitarzysta Krzysztof Meisinger i Bilkent Symphony Orchestra z Turcji.