Firma ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW S.A. na budowie biurowca .KTW II w Katowicach

25.04.2021

Biurowce .KTW to kompleks biurowy mieszczący się w miejscu wyburzonego Budynku Dyrekcji Kolei Państwowych, położony w Katowicach przy al. Roździeńskiego 1, obok Spodka i ronda gen. Jerzego Ziętka.

Właścicielem obiektu jest spółka TDJ Estate. Całość inwestycji podzielona została na dwa etapy. Pierwszy, w którym został ukończony w 2018 roku budynek .KTW I (66m) oraz etap drugi, który rozpoczął się w 2019. Jest to budowa wyższego biurowca .KTW II (134m). Powierzchnia biurowa tego wielokondygnacyjnego kompleksu ma wynosić ponad 58 tys. m², zaś handlowa niemal 4 tys. m².

Na budowie .KTW II kompleksowe prace instalacji silnoprądowej powierzono firmie ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW S.A. W zakresie prac uwzględnione jest wykonanie zewnętrznego przyłącza do budynku wraz z dostawą i montażem urządzeń z tym związanych (rozdzielnicą SN 20kV, transformatorami mocy 2000 kVA, mostami szynowymi 3200A, rozdzielnicami NN). W dalszej kolejności zostaną zrealizowane instalacje elektryczne wewnątrz całego budynku, w tym m.in. trasy kablowe oraz ułożenie kilkuset kilometrów kabli zasilających urządzenia, montaż opraw oświetleniowych i osprzętu elektrycznego. Całość prac kończy się na dachu technicznym budynku na poziomie +33 i wysokości ponad 130m wraz z montażem czterech agregatów prądotwórczych pracujących równolegle o mocy maksymalnej ponad 1110 kW. Zakończenie prac instalacyjnych przewidziano na IV kwartał 2021.

Źródło: TDJ Sp. z o.o.