Nowa malarnia proszkowa

19.08.2015

Technologia malowania proszkowego opartego na żywicach termoutwardzalnych jest stosowana w Elektromontaż Rzeszów SA od 30 lat. Dotychczasowa linia przygotowania powierzchniowego i malowania proszkowego umożliwiała malowanie obudów rozdzielnic elektrycznych, sterownic, kanałów WLZ-ZELP, szafek systemu URBO oraz innych elementów których wymiary gabarytowe nie przekraczały 3 m. Po modernizacji, nowa linia przygotowania i malowania proszkowego została wyposażona w urządzenia pozwalające na zabezpieczanie powłokami ochronnymi, również słupy oświetleniowe o wymiarach do 11 metrów.

Malowanie proszkowe jest szeroko stosowane dzięki doskonałym właściwościom ochronnym, trwałości, elastyczności oraz estetyce. Niewątpliwą zaletą tej technologii, jest również brak emisji rozpuszczalników, również powtórne wykorzystanie materiału malarskiego oraz stosowanie zamkniętych układów wentylacyjnych sprawia że technologia jest bezpieczna dla ludzi i środowiska. Kolejną zaletą to wszechstronność zastosowania, pełna kolorystyka RAL oraz powłoki w szerokiej gamie faktur i struktur o różnych stopniach połysku.
Technologia malowania proszkowego zapewnia powłoki ochronne o grubości 60-80 µm, które wykazują wysokie odporności starzeniowe przy narażeniu na działanie światła UV.